Biz


Hakan Kurşun, müzik yapımı hizmetlerini genişletmek için 2002 yılının ilk aylarında kurduğu Pb Müzik ile çok uluslu müzik ve eğitim şirketlerine müzik danışmanlığı hizmeti vermekteydi. Bir dönem MSG meslek birliği yönetim kurulu üyeliği’nde de bulunan Hakan Kurşun, 2000′ li yıllarda EMI Türkiye Genel Müdürü olarak ve SAE İstanbul yerleşkesinin kurucu temsilcisi ve yöneticisi olarak görev yapmıştır.

1992 yılında Genpa Ltd. şirketinde kurmuş olduğu ses departmanı Türkiye’nin önde gelen ses kayıt stüdyolarını üst düzey ses cihazları ile buluşturmuş ve birçok ses stüdyosu için kurulum ve tasarım danışmanlığı hizmetleri sağlamıştır. 90′lı yıllarda Solid State Logic firmasının münhasır Türkiye temsilcisi olan Genpa Ltd, 90’lı yılların sonlarına doğru cd ve dvd çoğaltma makineleri, baskı ve sarf malzemeleri ile ilgili çeşitli üreticilerin Türkiye temsilciliğini üstlenmiştir. Bu dönemde akustik tasarımı ve stüdyo kurulumu ile ilgili Londra’da merkezli dünyaca ünlü Harris Grant Associates şirketinin kurucusu ve baş tasarımcısı Neil Grant ile birlikte çalışmıştır. Aynı zaman zarfında Londra, Los Angeles, Varşova ve Viyana’da bulunan dünyanın en önemli kayıt stüdyolarında ve radyo istasyonlarında çeşitli incelemelerde bulunurken, müzik çalışmalarını da aralıksız sürdürmüştür.

Hakan Kurşun, Viyana’da SAE Enstitüsü’nde ses mühendisliği eğitimi alıp, Londra’da bulunan Middlesex Üniversitesi’nden “kayıt sanatı” dalında BA lisansı elde etti. Pb Müzik’in kurucusu Hakan Kurşun halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü ve İstanbul Teknik Üniversitesi MIAM’da (Müzik İleri Araştırmalar Merkezi) Öğretim Görevlisi görevini sürdürmektedir.

Bugüne kadar 89 yayınlamış albümde ses mühendisi, müzisyen, besteci, aranjör ve/veya yapımcı olarak yer almış olan Hakan Kurşun, 1996 yılında yayınlamış olduğu Kaos ve 2004 yılında yayınlamış olduğu Kütle isimli kişisel müzik çalışmaları müzik sektöründe önemli bir yere sahiptir. 2016 yılında yayınladığı Kuark isimli çalışması yılın en iyi alternatif albümleri arasında yer almıştır.  2017 yılının ilk günlerinde yayınladığı deneysel müzik çalışmasını “Pearl Bracelet” sessislik ve müzik temalarını işlemektedir.

Hakan Kurşun’un edinmiş olduğu müzikal ve işitsel deneyimler Pb Müzik şirketinin temelini oluşturmaktadır.

 

MIAM – Hakan Kurşun

Bilgi Üviversitesi – Hakan Kurşun

MSG

Peutz

 

Hakan Kurşun Akademi