Hakan Kurşun Hakkında


Müzik Rüzgarı!

Bugüne kadar 114 yayınlamış albümde müzisyen, besteci, aranjör, yapımcı ve ses mühendisi olarak yer almış olan Hakan Kurşun, 1996 yılında yayınlamış olduğu efsane Kaos albümü ve 2004 yılında yayınlamış olduğu Kütle isimli kişisel müzik çalışmaları Türkiyenin müzik dünyasında önemli bir yere sahiptir. 2016 yılında yayınladığı Kuark isimli çalışması yılın en iyi alternatif albümleri arasında yer almıştır. 2017 yılının ilk günlerinde yayınladığı deneysel müzik çalışmasını “Pearl Bracelet” sessiz müzik, yavaş müzik ve modern müzik temalarını işlemektedir. Hakan Kurşun Türkiye’nin ve Polonya nın en ünlü müzisyenleri ile milyonlarca kez satılan birçok önemli albüm çalışması yapmıştır. Detaylı bilgi için lütfen www.hakankursun.co sayfasının diskografi bölümüne bakınız.

Akustik konusunda Doğuş Grubu / Pozitif ( VW ARENA) , İstek Vakfı Yeditepe Üniversitesi (Ses Stüdyosu), SAE Istanbul Yerleşkesi ( Tüm yapı ), Doğan Grubu Hürriyet Medya Center (Toplantı Odaları, konferans salonu ve yemekhane),  Dorock XL ( Beşiktaş Konser Salonu), MNG Holding ( TV Stüdyoları),  Saint Joseph Lisesi ( Avlular Seslendirme, Derslik ve Stüdyolar), Zorlu Holding ( PSM Büyük Salon), Ziylan Holding Watergarden ( Havuz Ses Sistemi ), Başakşehir Belediyesi Living Lab Stüdyoları ve birçok başka projede danışmanlık, uygulama ve çözüm ortaklığı yapmıştır.

Müzik yapımı alanında 2019 yılında Turgut Alp Bekoğlu Love Jazz albümünü yayınlamıştır. Albüm çok iyi bir Ethnic Funk Jazz albümüdür ve  Applemusic listelerinde üst sıralarda yer almaktadır. Love Jazz Apple.com.tr music bölümü reklamlarında kullanılmaktadır ve 2019 IKSV Jazz festivalinde sahne almaktadır.

Yeditepe üniversitesi öğrencileri ile birlikte Derin Marl – Batı Meridyenleri teklisi ve videosu yayınlanmıştır.

Mehmet Günsür ve Hakan Kurşun – What Eye See isimli parçada birlikte şarkı söylemektedir ve iklim değişikliğine dikkat çekmektedir. Çalışma nin teklisi ve videosu büyük beğeni kazanmıştır.

Aranjör ve yapımcı olarak yer aldığı Statue of Mirrors albümü yayınlanmıştır.

Müzik alanında 2018 yılında aranjör ve executive producer olarak hazırladığı sevgili Nazan Öncel in Durum Şarkıları isimli albümü büyük beğeni kazanmıştır. Yine 2018 yılında yapımcı olarak caz gitaristi Bora Çelikler – Ters Yüz, efsane besteci ve caz davulcusu Selim Selçuk – Miles Kuçles 1 & 2 albümlerini yayınlamıştır. Bu albüm ile ilgili Downbeat web sitesinde ayrıntılı bir röportaj yayınlanmıştır. HK Yeni bir caz diyaloğu serisi çıkartmaktadır. Hüsrev Hatemi ile birlikte hazırladığı Her Yer girdap isimli müzikli şiir CD ‘sinde 28 kompozisyonu yer almaktadır. Piyanist ve besteci Çiğden Borucu nun Silver Moon albümü ve efsane gitarist Ercüment Ateş in Butterfly Effect albümlerini de 2018 yılında hazırlamış ve yayınlanmıştır.  Ceren Türkmenoğlu ile birlike kurduğu Intercontinental Express isimli ikilinin Biometrics, Gibraltar ve Island & Dreams videoları ile What are you doing the rest of your life parçasını da 2018 yılında yayınlamıştır. Pearl Bracelet albümü ile ilgili bir dizi video da 2018 yılında kişisel YouTube kanalında yayınlanmıştır. Berke Can Özan ile kurduğu açık müzik ikilisin Abaküs isimli çalışması da canlı video olarak YouTube da yer almaktadır.

Hakan Kurşun, müzik yapımı hizmetlerini genişletmek için 2002 yılında Pb Müzik Yapım Ltd. yi kurmuştur. İlk yayını Akın Eldes Kafi albümüdür. Şirket o yıllarda Müzik yapımcılığı faaliyetine ek olarak çok uluslu müzik ve eğitim şirketlerine müzik danışmanlığı hizmeti vermeye başlamıştır. İki dönem MSG meslek birliği yönetim kurulu üyeliği yapan Hakan Kurşun 2000’ li yıllarda EMI Türkiye Genel Müdürü  / Managing Director olarak ve SAE İstanbul yerleşkesinin yöneticisi olarak görev yapmıştır. Dünyanın en önemli akustik danışmanlık şirketlerinden biri olan www.peutz-tr.com Türkiye temsilcisidir.

Hakan Kurşun, Viyana’da SAE Enstitüsü’nde ses mühendisliği eğitimi almıştır, Londra’da bulunan Middlesex Üniversitesi’nden “kayıt sanatı” dalında BA derecesi sahiptir. Pb Müzik’in kurucusu Hakan Kurşun halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü ve İstanbul Teknik Üniversitesi MIAM’da (Müzik İleri Araştırmalar Merkezi) Öğretim Görevlisi görevini sürdürmektedir.
90’lı yıllar: Polonya nın önemli müzisyenleri ile birçok proje yapan Hakan Kurşun, Türkiye de de çok ünlü sanatçılar ile çalışmıştır. Eş zamanlı olarak 1992 yılında Genpa Ltd. şirketinde kurmuş olduğu ses departmanı ile Türkiye’nin önde gelen ses kayıt stüdyolarını üst düzey ses cihazları ile buluşturmuş ve birçok ses stüdyosu için kurulum ve tasarım danışmanlığı hizmetleri sağlamıştır. 90′lı yıllarda Solid State Logic firmasının münhasır Türkiye temsilcisi olan Genpa Ltd, 90’lı yılların sonlarına doğru cd ve dvd çoğaltma makineleri, baskı ve sarf malzemeleri ile ilgili çeşitli üreticilerin Türkiye temsilciliğini üstlenmiştir. Bu dönemde akustik tasarımı ve stüdyo kurulumu ile ilgili Londra’da merkezli dünyaca ünlü Harris Grant Associates şirketinin kurucusu ve baş tasarımcısı Neil Grant ile birlikte çalışmıştır https://harrisgrant.com/ . Aynı dönemde Londra, Los Angeles, Varşova ve Viyana’da bulunan dünyanın en önemli kayıt stüdyolarında ve radyo istasyonlarında çeşitli incelemelerde bulunmuştur ve müzik yapımı çalışmalarını da aralıksız olarak sürdürmüştür.

Hakan Kurşun’un edinmiş olduğu müzikal ve işitsel deneyimler Pb Müzik şirketinin temelini oluşturmaktadır.

 

Müzik Yapımı Fiyatlar HK

MIAM – Hakan Kurşun

Bilgi Üniversitesi – Hakan Kurşun

MSG

Peutz

Harris Grant Associates

Hakan Kursun Music Production